تصفیه آب

شرکت آسایش گستر ماهان

مشاوره فروش خدمات و نصب

سیستم های تصفیه آب

مزیت و تفاوت فیلتر ممبران اصلی و تقلبی چیست؟

0 یکشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۸

مزیت و تفاوت فیلتر ممبران اصلی و تقلبی چیست؟

فیلتر ممبران اصلی ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب است، این فیلتر را قلب تصفیه آب مینامند و دلیل آن ، اهمیت بالای این فیلتر است، ممبران اورجینال قادر است تا ریز ترین آلودگی های موجود در آب را تا قطر 0.0001 میکرون از آب حذف نماید، اما چه طور میتوانیم از اورجینال بودن آن اطمینان حاصل نماییم؟ با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

وقتی که شما یک فیلتر ارزان قیمت خریداری میکنید احساس برد نداشته باشید، این فکر که توانسته اید با نصف قیمت یک فیلتر ممبران تهینه کنید یک فکر کاملاً اشتباه است، شما در اصل با خریدن یک فیلتر غیر استاندارد و تقلبی توانسته اید جان خود و خانواده خودتان را به خطر بیندازید.

هدف شما برای داشتن دستگاه تصفیه آب مگر این نبود که آب سالم و بدون آلودگی مصرف کنید؟

این فکر که فقط فیلتراست و هرفیلتری همان عملکرد مشابه را دارد کاملاً اشتباه است، آیا فکر نمیکنید که فیلترهای ارزان قیمت ، از مواد اولیه نامرغوب و غیر بهداشتی ساخته شده اند؟ آیا تا به حال به این فکر نکرده اید چه‌ طور فیلتر ممبران فیلمتک آمریکایی با قیمت 70 هزار تومان فروخته میشود؟ به نظر شما خنده دار نیست که تصفیه آب تایوانی با هر برندی چه طور میتواند با قیمت بسیار پایین به فروش برسد؟ بله فقط با استفاده کردن از مواد اولیه نامرغوب و دورشدن از استاندارد این موضوع ممکن میشود. عملکرد دستگاه تصفیه آب زمانی کامل و دقیق صورت میگیرد که از فیلترها، مخزن، قطعات استاندارد و با کیفیت استفاده شود، و شما به عنوان خریدار زمانی که دستگاه تصفیه آب را خریداری مینمایید ،باید زمان تعویض فیلتر حتماً از فیلتر های اورجینال خریداری نمایید،

توجه داشته باشید که فیلتر ممبران تقلبی هم عملکرد بسیار ضعیفی دارد و هم عمر بسیار پایین تری، گاهی مشاهده شده که استفاده از فیلتر غیر استاندارد و ارزان قیمت،  سبب رشد باکتری در این فیلتر میشود.

یک فیلتر ارزان قیمت و گران قیمت دارای تفاوت هایی هستند که به آن میپردازیم:

فیلتر ممبران مرغوب باید دارای چه مشخصاتی باشد؟

فیلتر از مواد اولیه مرغوب ساخته شده باشد:

درون بسته بندی فیلترها از مواد نگهدارنده به منظور جلوگیری از رشد میکروب و باکتری استفاده میشود، که در طول مدت فیلترها درون بسته بندی خراب نشوند و همینطور درون بسته بندی باکتری رشد نکند. در فیلترهای اورجینال داخل بسته بندی بوی مواد نگهدارنده را استشمام میکنید که در فیلترهای تقلبی این طور نیست. بنابراین ممکن است که درون بسته بندی باکتری رشد کرده باشد و در زمان مصرف با بوی بد همراه باشد. 

میزان آب دهی فیلتر ممبران چقدر است:

فیلتر ممبران وظیفه تولید آب تصفیه شده را دارد، معمولاً بر روی بسته بندی و لیبل فیلتر ممبران را که مشاهده کنید نوشته شده 50 گالن (در 24 ساعت توانایی تولید 50 گالن یا 180 لیتر آب تصفیه شده) و یا 75‌ گالن نوشته شده است، این در حالی است که بر روی ممبران های تقلبی هم این اعداد نوشته شده اما در عملکرد مشاهده میشود، که در بهترین حالت 30 گالن آب تصفیه شده خارج میشود که این عدد بسیار کم است، عیب آنجاست که اگر قرار باشد با فیلتر ممبران اصلی، مخزن تصفیه آب در 30 دقیقه پر شود، با استفاده از این فیلترهای تقلبی و ارزان قیمت چیزی حدود یک، الی دو ساعت زمان نیاز است.

عمر فیلتر ممبران اورجینال بسیار بیشتر است:

عمر فیلتر نامرغوب معمولاً در بهترین حالت یک سال است، حتی عمر این فیلتر در بسیاری از سایت های معروف 12 ماه هم عنوان شده است، شما جدای از این که میبایست این فیلتر نامرغوب را هرسال تعویض کنید، در واقع از جنس بسیار نامرغوبی هم استفاده کرده اید.

تولید آب با سختی TDS پایین تر: 

هرچه فیلتر ممبران دارای عملکرد مناسب تری باشد، قادر است تا سختی آب را تاحد بسیار زیادی کاهش دهد، درست است که سختی آب بسیار پایین (محدوده آب مقطر) برای بدن مضر است، اما توجه کنید که ممبران باید بتواند سختی آب را پایین بیاورد، سپس به وسیله فیلتر مینرال و یا شیر میکس میتوان سختی آب را تنظیم کرد(البته استفاده از شیر میکس و بازکردن آن درهرمنطقه ای توصیه نمیشود)

در واقع شما زمانی که فیلتر ممبران نامرغوب خریداری مینمایید که توانایی پایین آوردن سختی آب تا حد مطلوب را ندارد و یا بعد از مدتی سختی آب دوباره به حالت اولیه باز میگردد به این نکته توجه داشته باشید که، این فیلتر ممبران نامرغوب تنها کلسیم و منیزیم را از آب حذف میکند که برای بدن مفید است، و قابلیت حذف نیترات و نیتریت و… که برای بدن مضر است را ندارد.

این چهار مورد از مواردی است که نقش یک فیلتر مرغوب را نشان میدهد، توصیه ما این است که حتماً از فیلتر اورجینال با قیمت واقعی خریداری نمایید.

ارسال نظر

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر