تصفیه آب

شرکت آسایش گستر ماهان

مشاوره فروش خدمات و نصب

سیستم های تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی اسمز معکوس 400 گالنی ای جی ام (AGM)

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی اسمز معکوس AGM مدل 400 گالنی یکی از بهترین مدل ها در دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی محسوب می شود. این دستگاه ظرفیت اسمی تولید 1600 لیتر آب در شبانه روز را دارد.

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی اسمز معکوس AGM مدل 400 گالنی یکی از بهترین مدل‌ها در دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی محسوب می‌شود. اسمز معکوس، قدرتمند ترین سیستم تصفیه برای حذف تمام آلودگی‌ها از آب است. این دستگاه ظرفیت اسمی تولید 1600 لیتر آب در شبانه روز را دارد.

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 400 گالنی، در مکان‌هایی که نیاز به مقدار بیش‌تری از آب تصفیه شده است، کاربرد دارد. برای مثال این اماکن می‌تواند شامل آشپزخانه یک رستوران، آبدارخانه ادارات و شرکت‌ها، آکواریوم‌های بزرگ، مراکز پرورش زالو، ساختمان‌های دارای چند واحد مسکونی، کارخانه‌های صنعتی، مدارس و آزمایشگاه‌ها و مواردی از این قبیل باشد. 
هوزینگ‌ها و همه قطعات به کار رفته در این دستگاه دارای کیفیت بالایی هستند. بنابر این اگر به دنبال خرید دستگاه تصفیه آبی با ظرفیت تولید بالا هستید، تصفیه آب نیمه صنعتی اسمز معکوس 400 گالنی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. 
دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی تفاوت زیادی با دستگاه‌های تصفیه آب خانگی ندارند. این جمله به این معنی است که اساس کار و مراحل تصفیه هر دو مورد یکسان است. تنها تفاوت دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی AGM با دستگاه های تفصیه آب خانگی، فیلترهای بزرگ‌تر؛ ظرفیت بیش‌تر و هم‌چنین استفاده از 4 فیلتر ممبران با ظرفیت 100 گالن است.

 

 

ممبران‌های استفاده شده در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 400 گالنی، از برند فیلمتک هستند که برای آب‌هایی تا TDS=2000 کارایی خوبی دارند. این دستگاه قابلیت حذف ناخالصی‌ها تا 99 درصد را دارد.
میزان تولید آب تصفیه شده در این دستگاه در حد مناسب و بالایی است (حدود یک لیتر در دقیقه)، به همین علت نیازی به مخزن ندارد. البته اگر در جایی از این دستگاه استفاده می‌شود که به طور مرتب از آب تصفیه شده برداشت می‌شود، این امکان وجود دارد که یک مخزن ذخیره نصب کنند تا از روشن و خاموش شدن مکرر دستگاه جلوگیری شود. 


فیلترهای دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی اسمز معکوس 400 گالنی


دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی اسمز معکوس 400 گالنی AGM دارای 8 فیلتر می‌باشد. ویژگی‌های هر کدام از این فیلترها به شرح زیر است:

 

فیلتر الیافی صنعتی اسلیم 20 اینچ


 این فیلتر از الیاف پلی پروپیلن ساخته شده است. با عبور آب از این فیلتر، ذرات معلق تا 5 میکرون شامل: گل و لای، شن و ماسه، جلبک، قارچ، لجن و خزه، زنگ لوله‌ها، ذرات ناشی از پوسیدگی لوله‌ها و حتی جانداران ریز و لارو حشرات از آب حذف می‌گردند و در نتیجه آب زلال و شفاف می‌شود.


فیلتر کربن پودری صنعتی اسلیم 20 اینچ (UDF)


 فیلتر کربن فعال مرحله 2 دارای خاصیت جذب سطحی می‌باشد، بنابر این قادر است کلر، گازهای شیمیایی محلول در آب، مواد آلی شیمیایی، مشتقات کلر مانند تری هالو متان‌ها، آفت کش‌ها، بو و طعم نامطبوع را از آب حذف کند. لازم است بدانید که کلر علاوه بر مضراتی که برای سلامتی شما دارد، می‌تواند به فیلتر ممبران نیز آسیب برساند.


فیلتر کربن فعال بلاک صنعتی اسلیم 20 اینچ (CTO)


 این فیلتر از جنس کربن فعال یک تکه و فشرده می‌باشد که تکمیل کننده فرایند تصفیه در مرحله دوم اما با قدرت بیش‌تر است. وظیفه این فیلتر حذف کربن آلی، ترکیبات آلی محلول، فلزات سنگین، کلر آزاد، آلودگی‌های ارگانیک، کلر، طعم و بوی نامطبوع آب و کلیه ذراتی است که از مراحل قبل در آب باقی مانده‌اند. این کار مانع از رسیدن آلودگی‌ها به فیلتر ممبران می‌شود.

 

ممبران فیلمتک آمریکا


 این دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی دارای 4 عدد فیلتر ممبران 100 گالنی فیلمتک می‌باشد. فیلترهای ممبران نیترات و نیتریت، آرسنیک، جیوه و سایر ناخالصی‌های محلول در آب و هم‌‌چنین فلزات سنگین مضر را از آب حذف می‌کنند و سختی آب (TDS) را کاهش می‌دهند. فیلتر ممبران شوری آب را نیز از بین می‌برد.


فیلتر پست کربن صنعتی 


وظیفه این فیلتر حذف طعم، بو و مزه آب و نیز حذف فلزات سنگین و مواد شیمیایی آب می‌باشد.


ویژگی ها و امکانات دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 400 گالنی


1.    تابلو برق دیجیتال برای کنترل سیستم‌های دستگاه
2.    دو عدد پمپ فشار قوی بدون صدا با فشار  150 PSI 
3.    قابل اتصال به انواع مخزن‌ها و تانک های شناور دار
4.    دارای دو عدد شیر برقی برای کنترل آب ورودی و خروجی
5.    دارای هوزینگ (محفظه) فیلتر با قابلیت آب‌بندی و استحکام بالا 
6.    دارای دو عدد ترانس 32 ولت با توان بالا برای تولید فشار
7.    هوزینگ‌های باریک (اسلیم) و مقاوم در برابر ضربه و فشار
8.    ظرفیت تولید 1600 لیتر آب در 24 ساعت
9.    قابلیت اتصال به سیستم‌های آب سرد کن
10.    سری بودن دو به دو ممبران‌های دستگاه که سبب راندمان بالاتر و صرفه جویی در تولید پساب آب می‌شود. 


 نگهداری از دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 400 گالنی


نکته مهم برای نگهداری از دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی اسمز معکوس 400 گالنی AGM، استفاده از فیلترهای پیش تصفیه (فیلتر الیافی- فیلتر کربن پودری و فیلتر کربن جامد) مرغوب و با کیفیت است. بعد از تهیه فیلترهای با کیفیت مناسب، لازم است که حتما در زمان‌های مقرر (با توجه به آب ورودی و کارکرد دستگاه) نسبت به تعویض آنها اقدام کنید.
اگر در هر یک از موارد ذکر شده کوتاهی شود، عمر فیلتر ممبران کاهش یافته و متحمل هزینه‌های سنگینی خواهید شد.

 
استانداردهای دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 400 گالنی


دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی اسمز معکوس 400 گالنی دارای استانداردهای مختلفی از قبیل: استاندارد FDA از سازمان غذا و دارو آمریکا، استاندارد WQA از انجمن کیفیت آب، استاندارد NSF از بنیاد ملی بهداشت و استاندارد CE اروپاست.  

 

مشخصات فنی :

 
نوع دستگاه دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی اسمز معکوس
وزن 17 کیلوگرم
ابعاد 79*25*45 سانتی متر
تعداد ممبران 4 عدد ممبران فیلمتک با ظرفیت 100 گالن در شبانه روز
ظرفیت تولید آب 400 گالن (1600 لیتر در شبانه روز)
تعداد پمپ 2 عدد (32 ولت)
سیستم فیلتراسیون اسمز معکوس
فشار پمپ ها 135 psi
تعداد فیلتر 8 فیلتر
مخزن ندارد
ولتاژ 220 ولت
حداقل و حداکثر دما 5 تا 52 درجه سانتی گراد
دقت فیلتراسیون 98 درصد
نحوه نصب بر روی دیوار یا روی پایه
عبور آب در حین برق دارد
سایر ویژگی ها دارای دو عدد ترانس- هوزینگ های اسلیم و مقاوم در برابر فشار و ضربه- قابل اتصال به سیستم های آب سرد کن