تصفیه آب

شرکت آسایش گستر ماهان

مشاوره فروش خدمات و نصب

سیستم های تصفیه آب

خدمات پس از فروش

واحد خدمات پس از فروش شركت آسایش گستر ماهان  با بهره گیری از پرسنل حرفه ای و با تجربه و امكانات قابل توجه ، شركت را قادر ساخته است تا مشاوره و پشتیبانی فنی و تامین تجهیزات دستگاه های تصفیه آب ، اسمز معکوس RO و آب شیرین کن را در بازار از طریق یك سیستم سازماندهی شده و با كمك نمایندگان شركت در سراسر كشور، ارائه نماید.

ارائه خدمات سازماندهی شده و با كیفیت و قیمت رقابتی، تسریع در ارائه خدمات، استاندارد كردن خدمات با توجه به تنوع دستگاه های تصفیه آب، اسمز معکوس RO و آب شیرین کن و برقراری ارتباط بین شركت و مشتریان از طریق تماس مستقیم تلفنی پرسنل واحد خدمات پس از فروش با تک تک مشتریان، جهت بهبود كیفیت خدمات و محصولات از جمله اهداف اصلی واحد خدمات پس از فروش میباشد.

آموزشهای دوره ای و خاص پرسنل و نمایندگان خدمات پس از فروش و به روز رسانی دانش و اطلاعات آنان گامی دیگر در جهت كسب رضایتمندی مشتری و ارائه هرچه بهتر خدمات به مشتریان شركت آسایش گستر ماهان است.

در حقیقت كارنامه درخشان شركت آسایش گستر ماهان در ارائه خدمات پس از فروش سریع، كامل و ارزان از سال 1388 تاکنون، و حضور شبكه گسترده نمایندگان فروش و خدمات پس از فروش شركت در سراسر كشور،منجر به جلب رضایت مشتریان از محصولات شرکت ماهان شده است .
خدمات پس از فروش شرکت آسایش گستر ماهان در زمینه فروش دستگاه های تصفیه آب، اسمز معکوس RO و عبارتند از :

نصب رایگان دستگاه های تصفیه آب، اسمز معکوس RO: كلیه دستگاههای شرکت آسایش گستر ماهان مشمول نصب رایگان می شوند. هر مشتری پس از خریداری دستگاه می تواند با دفتر مركزی شركت در اصفهان و یا در صورتی كه ساكن شهرستان است با نمایندگان مجاز در شهرستان تماس گرفته و هماهنگی لازم جهت نصب دستگاه را انجام دهد.

ارایه كارت گارانتی معتبر: یكایك مشتریان آسایش گستر ماهان، به محض پیوستن به خانواده کینگ واتر  ، پس از خریداری دستگاه ، كارت ضمانتی را دریافت می كنند . این كارت شامل سه قسمت است كه قسمت اول آن نزد مشتری باقی می ماند. قسمت دوم نزد نماینده شركت و قسمت سوم كه حاوی مشخصات مشتری است توسط نماینده فروش به دفتر مركزی شركت در اصفهان ارسال می شود.

بانك اطلاعاتی مشتریان : با استفاده از اطلاعات مندرج كارت ضمانت، هر مشتری صاحب پرونده ای در نرم افزار كامپیوتری خدمات پس از فروش شركت خواهد شد. كلیه سوابق مشتریان اعم از : شكایات ، انتقادات، پیشنهادات ، سرویسهای ارایه شده به مشتری ، تعویض فیلترهای انجام شده و .... در این پرونده ها محفوظ بوده و قابل رسیدگی است.

دو سال ضمانت دستگاه های تصفیه آب، اسمز معکوس RO: تمامی محصولات شركت آسایش گستر ماهان  ، دارای دو سال ضمانت می باشند و در طی این مدت در صورت بروز هرگونه اشكال فنی در دستگاه ، شركت به صورت رایگان این اشكالات را رفع كرده و حتی در صورت لزوم اقدام به تعویض كامل محصول خواهد كرد.

ده سال خدمات پس از فروش : شركت آسایش گستر ماهان ارایه خدمات پس از فروش برای محصولات خود را به مدت ده سال تضمین می كند.

تامین قطعات یدكی مورد نیاز مشتریان : تمامی قطعات یدكی دستگاهها ، به اندازه كافی در انبار شركت آسایش گستر ماهان موجود بوده و در صورت نیاز در اختیار مشتریان قرار می گیرد. لذا هیچ یك از مشتریان نگران كمبود و یا نبود قطعات نخواهند بود.

یادآوری زمان تعویض فیلتر دستگاه های تصفیه آب، اسمز معکوس RO به مشتری : با استفاده از بانك اطلاعاتی مشتریان ، دوره های منظم تعویض فیلتر دستگاه ها ، بصورت تلفنی و نیز از طریق ارسال پیام كوتاه ( sms ) به مشتریان یادآوری شده و رهنمودهای لازم در این خصوص توسط كارشناسان شركت ، به آنها ارایه می شود.                        

ارایه مشاوره فنی رایگان (خدمات قبل از فروش ) : تمامی هم میهنان میتوانند جهت استفاده از مشاوره كارشناسان فنی جهت خرید محصول مناسب با شركت تماس گرفته و یا از طریق سایت شركت با كارشناسان فروش در ارتباط باشند.

ارتباط شبانه روزی مشتریان با شركت : مشتریان شركت می توانند در هر ساعت از شبانه روز با برقراری تماس تلفنی با دفتر مركزی شركت، شكایات و انتقادات خود را از عملكرد نمایندگان فروش و عوامل فنی شركت با مسئولان ذیربط مطرح كرده و یا این موارد را از طریق سایت اینترنتی شركت آسایش گستر ماهان ، منعكس كنند. همچنین مشتریان عزیز می توانند نقطه نظرات خود را از طریق ایمیل به آدرس info@agmahan.com برای مدیر خدمات پس از فروش شرکت ارسال نمایند.

اطلاعات تماس شرکت آسایش گستر ماهان کلیک کنید